Resultat 5 km

1. Peter Gardell 29.48

2. Wille Gottlind 31.00

3. Victoria Da Silva 31.57

4. Aurora Samuelsson 33.25

5. Nelli Gottlind 35.03

6. Peter Svensson 35.39

7. Kristina Sundbaum 36.52

8. Lotta Strindberg 37.01

9. Gunilla Englund 42.05

10. Gunilla Häggström och Peter Hansson 43.55

12. Klara Jergees Jansson 48.01

13. Anna Jansson 48.22

14. Therése Sjöberg 48.38

15. Malin Cederth Wahlström 54.28

Utan tidtagning: 

Albin, Ella, Olle, Marie och Nikolai Selin Pregnan (a family affair!)

Talangakademin goes Tjejmarathon:

Daniela Bjurenvall 29:15

Mohamed Ykrelef 32:10

Ahmed Abdulle 38:30

Salim Ahmadian 55: 30

Delzar Mansouri 1:05

Hanni ood 1:05

Karin Lindblom 1:05

Kaddijotou Jalloul 1: 05

Tjejmarathon 15 km 3/10-2020

  1. Charlotta Retzius: 1: 26:44

  2. Jonas Fernholm: 1: 26:45

  3. Sophia Norrgran: 1:29:50

  4. Fredrik Forslund 1:39:50

  5. Guro Flöjestad 1: 42:08

  6. Malin Englund 1:42 45

  7. Evelina Ottersgård 2:00:56

  8. Siri Andersson 2: 02:10

  9. Cattis Olsson 2:20:05

  10. Isabelle Lundqvist 2:20:48

5 km virtuellt lopp 

1 Gong Jonsson, 00:23:24

2 Kattis Åström, 00:27:08

3 Marie Kinnander,Team Powerwoman, 00:28:25

4 Jörgen Stagreus ,Dark Trail Runners, 00:28:26

5 Emma Westerberg, 00:29:38

6 Elin Ragnarsson,  00:36:52

7 Catharina Alexandersson, 00:39:33

8 Lina Sönnerlid CRfitness, 00:39:52

9 Linda Harlén, 00:40:36

10. Carolin Smedberg Dynamix Kampsport, 00:54:15

11 Ingelie Lundgren, 00:54:28

12 Jenny Andersson,  00:55:51

13 Lisette Karlsson,01:11:59

UTOM TÄVLAN:

Christine Andreasson-Matuszewski Team Nining

Paulina Ekendahl ,Yvonne SzymanskiI, Karin Dahlin

15 km virtuellt lopp 

1 Thomas Gottlind,01:13:42

2 Johan Sönnerlid Malmköping, 01:30:08

3 Camilla Davour,01:36:12

4 Sara Johansson, 01:39:44

5 Anna Karlsson, 01:43:02

6 Christina Johansson Tjejmarathon, 01:53:10

7 Lotta Larsson Perkiö Kusinernas LK, 01:57:42

8 Sigvard Koplimäe, 01:57:46

9 Märta Frih, 01:58:11

10 Anna-Karin Larsson Örebro AIK, 02:00:12

11 Kristin Bäckström, 02:01:44

12 Anna Ganea, 04:08:53

UTOM TÄVLAN:

Ulrika Brohede, Magdalena Stagreus, Tommy Sjöbacka, Jens Reutercrona, Ylva Carlsson, Jenny Enslöw, Cajsa Martinsson

50 km virtuellt lopp

1 Viktoria Johansson,05:39:05

2 Ann-Sofie Marksved, 06:37:04

3 Mikaela Rönnerman, 07:41:15

4 Ingrid Fredriksson Team Tjejmarathon,08:02:38

5 Christina Kopperud Lidköping VSK, 08:14:11

Tjejmarathon 50 km 3/10 2020

  1. Robin Stenberg 5:16

  2. Lars Lundqvist 6:21

  3. Jenny Forssman och Maria Sörgjerd 6:44

  4. Louise Gottlind 7:24​

Tack för ert deltagande!

Följ oss:

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean

Våra events:

  • Facebook Social Ikon

© 2018 by Personligare träning